29 kwietnia 2024

Przeżyjmy majowy miesiąc razem z Maryją

W środę rozpoczynamy maj – miesiąc Matki Bożej. Codziennie nabożeństwa majowe, w niedziele o 17.15 (zamiast Nieszporów), a w pozostałe dni o 17.45. Na nabożeństwach majowych będziemy czytać rozważania, które przybliżą nam cudowny obraz Matki Bożej Gospodyni Babimojskiej, historię kultu i charyzmat sanktuarium w Babimoście. Również przez cały maj zapraszamy na Apele Jasnogórskie o godz. 21.00. Będziemy je odprawiać przy kaplicy Matki Bożej z Nazaretu, a jedynie dwa razy: w pierwszy piątek miesiąca oraz w wigilię Zesłania Ducha Świętego Apel Jasnogórski będzie w ramach trwającego wtedy czuwania w kościele.

W najbliższy piątek, 3 maja, uroczystość NMP Królowej Polski, a zarazem narodowe święto Konstytucji 3 Maja. Mimo że nie jest to święto nakazane, zapraszamy do udziału we Mszy św. Program Służby Bożej jak w każdą niedzielę, włącznie z nabożeństwem majowym o 17.15. Nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od mięsa.

Proboszczowie wszystkich parafii Świebodzina wyszli z inicjatywą, aby od maja do października organizować czuwanie fatimskie w 13-ty dzień miesiąca wspólnie, na przemian w różnych kościołach, z uroczystą procesją oraz z udziałem relikwii Dzieci z Fatimy, Hiacynty i Franciszka, które będą uroczyście intronizowane do kościoła NMP Królowej Polski 13 maja. Jeśli włączymy się do tej inicjatywy, nie byłoby od maja do października nabożeństwa fatimskiego w naszej parafii co miesiąc, a jedynie wtedy, kiedy wypadnie nasza kolej. Każda parafia byłaby jednak co miesiąc włączona w organizację nabożeństwa. Aby omówić nasz udział w tej inicjatywie, ks. proboszcz serdecznie zaprasza osoby z Rodziny Radia Maryja, z grupy Maryi Strażniczki Wiary oraz z Żywego Różańca na spotkanie w poniedziałek, 6 maja o godz. 19.00 w sali konferencyjnej.

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie