Informacje o Bierzmowaniu

PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA

Szczegółowe informacje na temat cyklu przygotowania dla kandydatów z klas VII i VIII można uzyskać bezpośrednio u ks. Łukasza i ks. Krzysztofa

BIERZMOWANIE DOROSŁYCH

Bierzmowanie osób dorosłych odbywa się według odrębnych zasad, przygotowanie prowadzone jest raz w roku. Mogą w nim wziąć udział osoby po 21 roku życia, a samo Bierzmowanie udzielane jest w wybranych miejscach (Gorzów Wlkp., Zielona Góra i Głogów) trzy razy w roku (czerwiec, wrzesień i grudzień) na podstawie otrzymanych po przygotowaniu skierowań. Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych mogą odbyć przygotowanie i otrzymać zaświadczenie o ukończeniu, ale nie mogą przyjąć sakramentu, dopóki nie uregulują swojej sytuacji. Niezwłocznie po zawarciu sakramentalnego małżeństwa lub po wycofaniu się z konkubinatu mogą przystąpić do Bierzmowania, w najbliższym możliwym terminie. Brak tych dokumentów oznacza wykluczenie z dalszego przygotowania.