14 kwietnia 2024

Strona parafialna ma już czwarte urodziny!

W kwietniu br. nasza strona parafialna w obecnej szacie graficznej będzie miała już cztery lata. Z roku na rok wzrasta zainteresowanie nią. W ubiegłym miesiącu padł nowy rekord odwiedzin. Zobaczcie na poniższym wykresie.

Strona parafialna jest dostępna w 5 językach. Odwiedzili ją użytkownicy z ponad 30 krajów świata.

Zajmuję się stroną od kwietnia 2020 roku, nauczyłem się ją tworzyć od podstaw i poświęciłem na to czas na początku pandemii, a czasu było wówczas wiele. Opracowanie nowej szaty, treści i stworzenie strony w języku polskim oraz w językach obcych: angielskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim, dostosowanie każdej z nich do widoku w trybie komputera oraz na urządzenia mobilne - tablet i telefon - zajęło wówczas ponad 120 godzin.

Od tamtej chwili, każdego tygodnia wciąż ją aktualizuję i rozbudowuję. Znajdziemy tu ogłoszenia parafialne, intencje mszalne, skrzynkę intencji modlitewnych na piątkową Godzinę Miłosierdzia, informacje dotyczące kancelarii, sakramentów, historii naszej parafii i sanktuarium oraz figury Chrystusa Króla, a także wciąż świeże aktualności okraszone zdjęciami z różnych wydarzeń. Ostatnio dodaliśmy możliwość zamawiania intencji mszalnych przez Internet, zwłaszcza dla osób spoza Świebodzina.

Podobnie jest z parafialnym profilem na Facebooku, który cztery lata temu, po długim czasie, udało się odblokować i wznowić, a miał wówczas nieco ponad 200 polubień. Wciąż rozwija się i stale zwiększa zasięgi. Najbardziej popularny post miał jak dotąd 14000 odbiorców. Obecnie nasz fanpage na Facebooku przekroczył już 1600 obserwujących.

Parafialna strona internetowa i profil na Facebooku to dobre kanały informacyjne dla parafian, pielgrzymów i wszystkich sympatyków naszego Sanktuarium. Dziękujemy, że jesteście z nami!

ks. Darek Wołczecki

Ps. Jeśli podoba Ci się strona parafialna i profil na FB, korzystasz z nich, a chcesz docenić moją wieloletnią i systematyczną pracę, zachęcam Cię do jej wsparcia w innym projekcie - mojego dalszego kształcenia, który podejmuję w ramach "Drogi do Wnętrza" - punktu konsultacyjnego pomocy psychologicznej i duchowej, który od ponad trzech lat istnieje przy naszym Sanktuarium. Nawet drobna pomoc ma dla mnie znaczenie. Dziękuję!

Wesprzyj tutaj

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie