13 kwietnia 2024

Inicjatywa duchowa rekolekcji "Oddanie 33"

Jako jeden z darów duchowych z okazji jubileuszu naszej parafii planujemy podjąć inicjatywę rekolekcji "Oddanie 33", których celem jest zawierzenie swojego życia Bogu przez ręce Maryi, w oparciu o duchowość św. Ludwika Marii de Montfort. Na pismach św. Ludwika ukształtowało swoje życie duchowe wiele historycznych i współczesnych autorytetów, jak św. Maksymilian Kolbe, prymas Stefan Wyszyński czy św. Jan Paweł II. Rekolekcje „Oddanie 33” to opracowanie głównych założeń św. Ludwika w prosty, przystępny dla każdego sposób, rozłożone na 33 dni, do indywidualnego wykorzystania w domu. Po odbyciu 33 medytacji składamy akt uroczystego oddania swojego życia Panu Bogu na wzór Maryi. Sama forma przeprowadzenia tych rekolekcji jest całkowicie indywidualna i nie zajmuje wiele czasu (około pół godziny dziennie), chociaż wymaga codziennej wytrwałości. W najbliższą niedzielę, 21 kwietnia będziemy gościć świeckich liderów, którzy wyjaśnią nam ideę „Oddania 33” oraz wprowadzą chętnych w to dzieło, będzie też można nabyć literaturę niezbędną do włączenia się w rekolekcje. Wprowadzenie będzie w ramach wszystkich niedzielnych Mszy św. Zachęcamy do skorzystania z tej szansy duchowego rozwoju.